کد خبر : 3704
تاریخ : 1402/5/31
گروه خبری : ستاد

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران:

۶۰۰ نفر از ایثارگران صنعت آب و برق همدان تبدیل وضعیت شدند

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در حوزه امور ایثارگران ۶۰۰ نفر در همدان تبدیل وضعیت شدند و به خانواده امور ایثارگران این استان اضافه شده است.

به گزارش روابط عمومی شركت توزیع برق استان همدان، سیدیعقوب محمدمرادی در شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان همدان با بیان اینكه استان همدان قدمگاه شهدا و نیز قدمگاه زائران سیدالشهدا(ع) است و استان ویژه‌ای به شمار می‌آید و افتخاری است که امروز در این استان باشیم، اظهار كرد: سال گذشته معضلات كمبود آب در همدان همه ما را نگران و ناراحت كرده بود كه باورش هم برای ما سخت بود اما امروز خوشبختانه با كار جهادی مشكلات حل شد.

وی با اشاره به اینكه سال گذشته چند موكب توزیع آب در مسیر زائران اربعین حسینی در همدان راه‌اندازی شد كه كمبود آب احساس نشود، گفت:‌ امسال خوشبختانه با مدیریت خوب صورت گرفته ذخیره آب در استان به میزان مورد نیاز وجود دارد و نگرانی در تامین آب زائران اربعین حسینی هم نیست.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینكه طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در حوزه امور ایثارگران ۶۰۰ نفر در همدان تبدیل وضعیت شدند و به خانواده امور ایثارگران این استان اضافه شده است، افزود: از این پس باید برای توانمندسازی این نیروها اقدامات مهمی انجام داد كه برنامه‌هایی برای آموزش آنها در دستور كار است.

وی با تاكید بر اینكه سرمایه و صاحبان اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران خانواده شهدا و ایثارگران هستند، گفت: آنها امتحان خود را پس داده‌اند، 40 سال پیش تمام داشته‌های خود را كنار گذاشتند و به جمع شهدا و ایثارگران پیوستند كه به روح پاك این شهدا درود می‌فرستیم، كسانی كه راه نورانی را برای ما باز كردند.

مرادی با اشاره به اینكه اگر روحیه جهادی نباشد تحقق اقدامات مهم امكان پذیر نیست، افزود: امسال ۷۴ مگاوات برق را ثبت كرده‌ایم در حالی كه ظرفیت تولید برق ایران زمانی كه رژیم شاه از ایران خارج شد كمتر از ۷ هزار مگاوات بوده است، آنهایی كه ادعای جابه‌جایی دروازه تمدن را داشتند.

وی با بیان اینكه عده‌ای می‌خواهند عملكرد نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سئوال ببرند و به بهانه‌های مختلف درصدد ضربه زدن به آن هستند، گفت: شبیخون فرهنگی به راه افتاده و دشمنان همه داشته‌های ما را مورد هجمه قرار داده‌اند كه حتی امروز از حوزه اربعین حسینی ورود كردند در حالی كه ملت مومن و متدین ما، آگاه هستند و فریب دشمنان را نمی‌خوردند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به اینكه سال گذشته آقای مرادی از همدان در حادثه شاهچراغ شهید شدند، افزود: امسال نیز شاهد جنایت‌هایی در این مكان مقدس بودیم و متاسفانه دشمنان به زیارتگاه‌ها هم رحم نمی‌كنند.

وی با بیان اینكه امیدواریم بتوانیم در حفظ آرمان‌های شهدا ثابت قدم باشیم و به وظایف خود عمل كنیم در ادامه اجرای طرح سپاس و دیدار با خانواده‌های شهدا را مهم برشمرد و گفت: یقین دارم با اقدامات جهادی در وزارت نیرو امسال نیز در جشنواره شهید رجایی و در حوزه ایثار و شهادت برتر خواهیم شد.

مرادی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین و با تاكید بر بیان عملكردهای وزارت نیرو افزود: خوشبختانه امسال وزارت نیرو اقدامات بسیار موثری انجام داده و كار ارزشمندی صورت گرفته كه باید به بیان آنها بپردازیم.

وی با بیان اینكه اربعین حسینی در راه است و امسال متفاوت از سال‌های گذشته برگزار می‌شود، عنوان كرد: متاسفانه سال گذشته شیرینی حماسه بزرگ اربعین حسینی را با اتفاقاتی كه از روز اربعین نیز آغاز شد، تلخ كردند اما امسال خوشبختانه با آمادگی كامل این رویداد بزرگ را برگزار خواهیم كرد.

مرادی با اشاره به استقرار ۹۰ تانكر در مرزها برای استقبال از زائران اربعین حسینی گفت: ۴۰ دستگاه تانكر نیز به كشور عراق می‌رود و شبكه برق نیز در مرزها پایدار است كه چند پست سیار به خصوص در مرز مهران هم وارد مدار شده است.

وی با بیان اینكه شبكه برق و آب پایدار در اربعین حسینی فراهم شده است، افزود: امسال آب و برق را به سرزمین عراق بردیم كه در مرز مهران تا ۱۵ كیلومتری عراق خدمات ارائه می‌شود و در سایر مرزها نیز كار به خوبی پیش رفته است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به اینكه همدان در اربعین حسینی استان پشتیبان است و خوشبختانه اقدامات خوبی در این استان در استقبال از زائران اربعین حسینی انجام می‌شود، گفت: مهندس سهرابی بیدار، مدیرعامل شركت توزیع برق استان همدان حكمی را برای پشتیبانی در اربعین حسینی دارند كه خوشبختانه سال گذشته نیز عملكرد خوبی در این حوزه داشتند و قدردان هستیم.

وی با بیان اینكه می‌طلبد نیازهای اربعین حسینی احصا و چندین موكب ورودی و خروجی استان همدان راه‌اندازی شود، افزود: میز خدمت مهم و ارزشمند است كه می‌طلبد همواره مورد توجه عوامل وزارت نیرو باشد چرا كه خواسته‌های مردم شنیده و ترتیب اثر داده می‌شود.

مرادی با اشاره به اینكه خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه ایثار و شهادت در استان همدان صورت گرفته كه قدردان هستیم، عنوان كرد: قبل از ایام كرونا هر سال همایش سراسری صنعت آب و برق در این استان برگزار می‌شد كه امیدواریم در كنار كنگره 8 هزار شهید آن نیز مجدد برگزار شود.

گفتنی است؛ در این مراسم مدیران عامل صنعت آب و برق استان همدان، بختیاری فر؛ ریاست شورای هماهنگی و مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان همدان، اخلاص‌وند؛ مدیرعامل آب منطقه‌ای استان همدان، دیناورند؛ مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح، داودآبادی؛ مدیر عامل برق باختر از استان مركزی، الفتی‌نیا از استان كرمانشاه، محمودی از شركت مادر تخصصی برق حرارتی، ملیح؛ مشاور شركت توانیر، خانم احمدزاده؛ مسئول امور استخدامی ایثارگران صنعت آب و برق كشور، رحیمی نسب؛ دبیر شورای مشاورین كشور؛ صفدریان؛ مدیركل بنیاد شهید استان همدان و معاونین منابع و نیروی انسانی شركت آب و برق استان و نیز مشاوران ایثارگران صنعت آب و برق استان همدان حضور داشتند.

انتهای پیام/

  لینک
https://nahavand.edch.ir/Press/ShowNews/3704