شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3706 تاریخ انتشار:  1402/6/12 09:51:40
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
پرداخت 12 میلیارد و 800 میلیون تومان پاداش به مشتركین برق همدان
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از پرداخت 12 میلیارد و 800 میلیون تومان پاداش به مشتركین برق همدان طی امسال خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان همدان، غلامرضا یداللهی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی به ارائه گزارشی از مصرف برق مشتركین شركت توزیع برق استان پرداخت و اظهار كرد: در حال حاضر شركت توزیع برق استان همدان بیش از 810 هزار مشترك دارد كه از این تعداد بیش از 648 هزار و 500 مشترك خانگی هستند.

وی با اشاره به اینكه 105 هزار مشترك تجاری و آزاد با عنوان سایر مشتركین محسوب می‌شوند، گفت: 32 هزار و 662 مشتركین عمومی، 13 هزار و 635 مشترك كشاورزی و 6 هزار و 721 مشترك صنعتی شركت توزیع برق استان را تشكیل می‌دهند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به میزان مصرف انرژی در هر تعرفه اشاره كرد و گفت: بخش كشاورزی بالغ بر 39 درصد، بخش خانگی بالغ بر 32 درصد، بخش صنعت 12 درصد، بخش عمومی 9.3 درصد و بخش سایر مصارف 7.3 درصد انرژی برق را در استان مصرف می‌كنند.

*مصرف 70 درصد انرژی برق همدان در حوزه كشاورزی و خانگی

وی با اشاره به اینكه بیش از 70 درصد انرژی برق استان در حوزه كشاورزی و خانگی مصرف می‌شود، عنوان كرد:‌ مشتركین كشاورزی كمتر از 1.7 درصد از تمام مشتركین برق استان را تشكیل می‌دهند در حالی كه حدود 40 درصد انرژی برق مصرف می‌كنند.

یداللهی خاطرنشان كرد: در پیك مصرف انرژی كه 4 ماهه است و از ابتدای خرداد ماه را شامل می‌شود، این مقدار مصرف مشتركین كشاورزی به بیش از 50 درصد مصرف انرژی استان می‌رسد كه حاكی از اهمیت بخش كشاورزی در مصرف انرژی دارد.

وی با اشاره به اینكه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری تعداد مشتركین برق استان بالغ بر 833 هزار مشترك شود و نیاز به صرفه‌جویی است، عنوان كرد: نرخ فروش انرژی برق به طور متوسط در سال گذشته معادل 137 تومان بوده است كه در بخش خانگی مشتركین ما برای هر كیلووات ساعت مصرف برق به طور متوسط 100 تومان پرداخت كردند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به طرح‌های تشویقی در مدیریت مصرف برق اشاره كرد و گفت: در حال حاضر با پیك بار تابستان 1402 مواجه هستیم و با توجه به اهمیت برنامه‌های مدیریت مصرف در بخش خانگی دو برنامه‌ طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی و قانون افزایش پلكانی تعرفه مشتركان پرمصرف اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینكه در راستای پایداری حفظ شبكه برق و مدیریت مصرف و كمك به عبور از پیك تابستان طرح پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق در سال جاری نسبت به سال گذشته تفاوت یافته و امسال گسترده‌تر شده است، افزود: امسال مشتركین بیشتری می‌توانند پاداش دریافت كنند كه حدود 31 میلیون مشترك در سطح كشور را شامل می‌شود و حتی مشتركین پرمصرف نیز می‌توانند در این طرح مشاركت داشته باشند و از ظرفیت‌های موجود بهره‌مند شوند.

*همه مشتركین برق می‌توانند پاداش می‌گیرند

یداللهی با تاكید بر اینكه امسال تمام مشتركین برق می‌توانند مشمول پاداش شوند و نسبت به میزانی كه مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته كاهش دادند، پاداش دریافت كنند، گفت: اساس كار بر این منوال است كه در سطح الگوی مصرف تعریف شده، مبنای الگوی مصرف در ماه 300 كیلووات ساعت برای مناطق عادی مانند همدان است كه اگر به میزان 100 كیلووات ساعت كاهش مصرف برق باشد مشتركین تا 150 هزار تومان پاداش دریافت خواهند كرد.

 وی با اشاره به اینكه اگر مصرف ماهانه 1.5 برابر الگوی مصرف یعنی 450 كیلووات ساعت باشد، در صورت كاهش به ازای هر كیلووات ساعت یك هزار تومان پاداش دریافت می‌شود، ادامه داد: اگر مصرف مشتركی 2.5 برابر الگوی مصرف یعنی 750 كیلووات ساعت باشد با كاهش آن به ازای هر كیلووات ساعت معادل 500 تومان پاداش پرداخت خواهد شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینكه طرح قبلی تا الگوی مصرف 300 كیلووات بود اما طرح جدید تمام مشتركین برق را دربرمی‌گیرد، گفت: اگر كاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته در محدوده صفر تا 150 كیلووات قرار گیرد به ازای هر كیلووات 2 هزار تومان و اگر كاهش مصرف نسبت به سال گذشته در محدوده 150 تا 300 كیلووات قرار گیرد به ازای هر كیلووات 1500 تومان پاداش تعلق می‌گیرد.

وی اضافه كرد:‌ اگر كاهش مصرف نسبت به سال گذشته در محدوده 300 تا 450 كیلووات قرار گیرد به ازای هر كیلووات یك هزار تومان و اگر كاهش مصرف نسبت به سال گذشته در محدوده 450 تا 750 كیلووات ساعت قرار گیرد، به ازای هر كیلووات ساعت 500 تومان به مشتركین پاداش تعلق می‌گیرد.

یداللهی یادآور شد: در این طرح تمام مشتركین برق تنها با راهكارهای ساده مانند خاموش كردن لامپ‌های اضافه، استفاده از دور كند كولر، استفاده نور طبیعی در روز و ... از پاداش‌ها در هر سطح مصرفی برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینكه در سال گذشته مشتركین برق خانگی استان 92 درصد زیرالگو مصرف برق داشتند كه 52 درصد مشمول پاداش شدند، گفت: بالغ بر 14 میلیارد تومان به این مشتركین پاداش پرداخت شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینكه در سال جاری نیز از ابتدای اجرای طرح مدیریت مصرف و پایداری شبكه، 251 هزار و 486 فقره از 854 هزار قبض صادر شده شامل پاداش شدند، افزود: در این مدت 12 میلیارد و 800 میلیون تومان پاداش به مشتركین برق استان تعلق گرفته است.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.