شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3700 تاریخ انتشار:  1402/6/6 20:26:27
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
افتتاح 130 پروژه برق طی هفته دولت در استان همدان / پرداخت 128 میلیارد و 400 میلیون ریال پاداش به مشترکین برق همدانی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: به مناسبت هفته دولت 130 پروژه با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 369 میلیارد و 97 میلیون ریال در استان همدان به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دولت با بیان اینکه امروزه اهمیت انرژی الكتریكی در ایجاد ثبات و رونق اقتصادی و گسترش و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: تامین پایدار انرژی حیاتبخش برق برای تمام مشترکین، یكی از مولفه‌های اساسی در مسیر رشد و توسعه همه جانبه كشور به شمار می‌رود.

وی افزود: صنعت برق استان همدان با تکیه بر توان و تخصص و تعهد نیروهای توانمند و پویای خویش، از ارتباطی منسجم و مطلوب با تمامی اجزای جامعه برخوردار بوده و به فضل الهی نقشی موثر در شكوفایی میهن سربلند اسلامی دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به وضعیت شبکه توزیع استان بیان کرد: در حال حاضر در استان همدان بیش از 19 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف وجود دارد.

وی ادامه داد: تعداد ترانسفورماتورهای تأمین کننده برق استان 18 هزار و 516 دستگاه با ظرفیت 2 هزار و 451 مگاولت آمپر و تعداد فیدرهای تغذیه‌کننده مشترکین 301  فیدر است.

سهرابی بیدار با بیان اینکه این شرکت به 833 هزار مشترک در 5 تعرفه خانگی، صنعتی، کشاورزی، اداری و سایر مصارف خدمت‌رسانی می‌کند، گفت: با تلاش شبانه‌روزی خدمتگزاران برق تمام مناطق شهری و یک هزار و 73 روستای استان از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت امسال عنوان کرد: به مناسبت این ایام 130 پروژه با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 369 میلیارد و 97 میلیون ریال در استان همدان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: از این تعداد پروژه، در شهرستان همدان 23 پروژه با اعتبار 715 میلیارد و 791 میلیون ریال، در ملایر 21 پروژه با اعتبار 661 میلیارد و 325 میلیون ریال، در نهاوند 12 پروژه با 116 میلیارد و 264 میلیون ریال، در تویسرکان 10 پروژه با 116 میلیارد و 116 میلیون ریال و در اسدآباد 12 پروژه با 87 میلیارد و 952 میلیون ریال افتتاح شد.

وی با بیان اینکه 8 پروژه نیز با 163 میلیارد و 639 میلیون ریال اعتبار در بهار در این ایام بهره‌برداری شد، تصریح کرد: 10 پروژه با 158 میلیارد و 592 میلیون ریال در کبودراهنگ، 12 پروژه با 188 میلیارد و 624 میلیون ریال در رزن، 11 پروژه با 65 میلیارد و 922 میلیون ریال در فامنین و 11 پروژه با 94 میلیارد و 872 میلیون ریال در شهرستان درگزین به بهره‌برداری رسید.

* افتتاح 24 پروژه در حوزه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی و شهری

سهرابی بیدار ابراز کرد: پروژه‌های افتتاح شده در 10 حوزه‌ مختلف است که در بخش اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی و شهری 24 پروژه با اعتبار 855 میلیارد و 997 میلیون ریال، در ایجاد قدرت مانور 11 پروژه با اعتبار 40 میلیارد و 66 میلیون ریال، در پروژه‌های ساختمانی 10 پروژه با اعتبار 19 میلیارد و 346 میلیون ریال و در پروژه‌های سرمایه‌ای پیک‌سایی 11 پروژه با اعتبار 49 میلیارد و 657 میلیون ریال افتتاح شد.

وی با بیان اینکه در حوزه تعویض کنتور 12 پروژه با اعتبار 14 میلیارد و 206 میلیون ریال و در بخش توسعه و احداث شبکه 24 پروژه با اعتبار 425 میلیارد و 751 میلیون ریال طی هفته دولت به بهره‌برداری رسید، گفت: در بخش روشنایی معابر 8 پروژه با اعتبار 19 میلیارد و 964 میلیون ریال، در نصب انشعاب عادی 11 پروژه با اعتبار 66 میلیارد و 544 میلیون ریال، در نیرورسانی 12 پروژه با اعتبار 873 میلیارد و 41 میلیون ریال و در هوشمندسازی شبکه نیز 7 پروژه اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده از ابتدای سال جاری و تعریف 4 محور اولویت‌دار مجموع هزینه‌های پروژه‌های افتتاحی شامل 45 درصد در بخش هوشمندسازی، 28 درصد در بخش افزایش قابلیت اطمینان، 17 درصد در بخش افزایش بهره‌وری و 10 درصد در بخش مشتری‌مداری و ارتباط دو سویه با مشتریان بوده است.

وی با اشاره به پروژه‌های کلنگ‌زنی شده اظهار کرد: در هفته دولت امسال ده‌ها پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و 220 میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.

* سهم 11.4 درصدی استان همدان در تولید انرژی‌ پاک

سهرابی بیدار با اشاره به عملکرد توزیع برق استان در دولت سیزدهم افزود: تحقق عدالت اجتماعی، محرومیت زدایی و امیدآفرینی چشم انداز روشن دولت سیزدهم در مسیر خدمت‌رسانی است و خادمان صنعت برق در استان همدان نیز تمام همت خود را بکار گرفته‌اند تا ارتباطی مستمر و دوسویه را با مشترکین برق استان حفظ کرده و با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف، ضمن افزایش قابلیت اطمینان شبکه، برقی مطمئن و پایدار را برای مردم این استان تامین کنند.

وی ادامه داد: از شاخصه‌های برقرسانی در این استان داشتن سالانه 297 روز آفتابی است که سهمی معادل 11.4 درصدی در تولید برق با بهره‌گیری از این انرژی‌ پاک را میسر ساخته و همدان را در زمره نقاط پیشرو کشور در احداث نیروگاه‌های خورشیدی قرار داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآور شد: تلاشگران صنعت برق در دو سال گذشته پرتوان‌تر از همیشه در راستای تحقق عدالت محوری، همدل و همگام بوده‌اند تا با احداث و اصلاح شبکه برقرسانی و افزایش روشنایی معابر روستایی و اجرای طرح بهارستان با هدف برطرف شدن ضعف ولتاژ و بهسازی و گسترش شبکه‌های برق در بیش از 440 روستا، امکان بهره‌مندی مطلوب و فراگیر مشترکین را در سراسر استان فراهم کنند.

وی تأکید کرد: همچنین در سال مهار تورم و رشد تولید، با هدف توسعه پایدار استان از طریق جذب سرمایه‌گذاری بیشتر و تغذیه واحدهای تولیدی و صنعتی، بیش از 35 کیلومتر فیدر جدید در پست‌های فوق توزیع احداث شد.

سهرابی بیدار افزود: همچنین مرکز دیسپاچینگ استان نیز در دو بخش مرکزی و جنوبی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه برقرسانی، مدیریت بار منطقه و کاهش تلفات شبکه انتقال راه‌اندازی شده است.

* تبدیل بیش از 735 کیلومتر شبکه‌ سیمی به کابل خودنگهدار

وی از نصب 135 سلول هوشمند در پست‌های زمینی با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و هوشمندسازی بیش از 250 نقطه حساس شبکه‌ با هدف کاهش خاموشی‌ها خبر داد و گفت: تبدیل بیش از 735 کیلومتر شبکه‌ سیمی به کابل خودنگهدار، از دیگر اقدامات موثر صنعت برق در راستای تأمین برق پایدار و مستمر مشترکین بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدام جهادی صورت گرفته در رفع تنش آبی شهر همدان افزود: در این راستا تأمین برق 33 حلقه چاه آب شرب، اصلاح و بهسازی 23 کیلومتر شبکه 20 کیلوولت، نصب 28 دستگاه پست هوایی، برق‌دار کردن ایستگاه پمپاژ تالوار، افزایش قدرت 2 ایستگاه پمپاژ به میزان 2100 کیلوولت آمپر و نصب 2 دستگاه اتوبوستر و ریکلوزر انجام شد.

وی تصریح کرد: همه این اقدامات تلاشی جهادگونه بود که در سایه لطف الهی و به مدد عزم راسخ خادمین مردم در صنعت برق استان همدان در زمانی کمتر از 72 ساعت (3 روزکاری) به انجام رسید.

*عبور پیک بار استان همدان از 850 مگاوات

سهرابی بیدار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت بار استان در فصل تابستان عنوان کرد: تابستان امسال پیک بار استان از 850 مگاوات عبور کرد و خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده هیچ گونه خاموشی در مراکز جمعیتی شهری و روستایی نداشتیم.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های تشویقی وزارت نیرو شامل عقدتفاهمنامه با صنایع و کشاورزی و کنترل بار ادارات و مراکز تجاری و مشترکین پرمصرف اظهار کرد: طرح بزرگ 20=1 نیز برای مشترکین خانگی بود که با رعایت الگوی مصرف مشمول پاداش شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: در استان همدان از 692 هزار مشترک بیش از 251 هزار مشترک یعنی 40 درصد مشترکان مشمول دریافت پاداش شدند و مبلغی معادل 128 میلیارد و 400 میلیون ریال پاداش دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از تجهیزات هوشمند شبکه‌ای اعم از کلیدهای شبکه‌ای و کنتورهای هوشمند و سایر تجهیزات حفاظتی شبکه از طریق مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق باعث کنترل بار، افزایش ضریب اطمینان و قابلیت کنترل سریع شبکه را در پی داشته است.

سهرابی بیدار تصریح کرد: امسال یکی از سخت‌ترین پیک بارهای تاکنون کشور را تجربه کردیم، به گونه‌ای که فقط در مرداد ماه بیش از 23 روز از ماه را، میزان مصرف کشور بالای 71 هزار مگاوات بود و این امکان وجود دارد که با توجه به شرایط دما حتی تا پایان شهریور ماه پیک امسال ادامه داشته باشد.

وی گفت: با وجود این امر، با اقدامات انجام شده و با مشارکت مردم فهیم و با اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع اصحاب رسانه استان تاکنون مشکلی در تأمین برق استان وجود نداشته و امید است با همراهی شما پیک امسال را نیز با موفقیت پشت‌سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف برق گفت: از مردم درخواست داریم نسبت به رعایت الگوی مصرف و مدیریت مصرف انرژی برق در طول سال به ویژه تا پایان شهریور ماه اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.