شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3696 تاریخ انتشار:  1402/5/28 08:42:49
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
200 هزار مشترک برق همدانی مشمول پاداش شدند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در استان همدان از 692 هزار مشترک بیش از 200 هزار مشترک یعنی 40 درصد مشترکان مشمول دریافت پاداش شدند و مبلغی معادل 9 میلیارد تومان پاداش دریافت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان،  علی سهرابی بیدار در همایش ائمه جماعت مساجد استان همدان که با محوریت مدیریت مصرف آب و برق برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید «بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید که خداوند مسرفان را دوست ندارد».

وی با بیان اینکه اسراف تجاوز از حد و زیاده‌روی است که جزء منکرات به شمار می‌رود، گفت: اسراف و زیاده‌روی حق‌الناس است چراکه زیاده‌روی در مصرف انرژی باعث می‌شود، یک عده از این نعمت بی‌بهره باشند و ناترازی ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به جایگاه ائمه جماعات مساجدگفت: روحانیون و طلاب نقش اثرگذاری در هدایت مردم دارند که می‌توان از این ظرفیت برای ایجاد گفتمان مدیریت مصرف انرژی استفاده کرد.

وی ادامه داد: برای مقابله با اسراف می‌توان از طریق نظارت همگانی یا امر به معروف و نهی از منکر، تبلیغات و ارائه الگوی صحیح مصرف اقدام کرد که ما برای کسانی که از اسراف دوری می‌کنند پاداش نیز در نظر گرفته‌ایم.

سهرابی‌بیدار عنوان کرد: تمام تلاش ما نیز در مجموعه توزیع برق استان مدیریت مصرف و ارائه الگوی صحیح مصرف و جلوگیری از هدر رفت نعمت الهی برق است.

وی با بیان اینکه ما امسال در شرایطی تابستان را شروع کردیم که با گرمای زودرس و افزایش چشمگیر دما همراه بود و با ورود کشاورزی نیز مصرف افزایش یافت، گفت: همچنین با گرم شدن هوا قدرت انتقال برق در سیم‌ها کاهش می‌یابد که همه این موارد باعث می‌شود که در فصل تابستان توجه ویژه‌ای به مصرف برق داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: امسال وزارت نیرو مدیریت پیک بار تابستان را با 140 برنامه آغاز کرد و اطلاع‌رسانی گسترده‌ای برای آگاه‌سازی مردم در خصوص ضرورت مدیریت مصرف انرژی برق صورت گرفت.

وی ادامه داد: تمام تکاپوی صنعت توزیع برق و خادمین مردم در این صنعت، تأمین برق پایدار است که شاهد هیچ مشکلی در مراکز جمعیتی شهری و روستایی نباشیم.

سهرابی بیدار با اشاره به طرح‌های تشویقی مدیریت بار و مصوبه هیأت وزیران افزود: در تمام تعرفه‌ها طرح‌های تشویقی اجرایی می‌شود، برای مثال اگر کشاورزی به مدت 5 ساعت الکتروموتور خود را در ساعت پیک خاموش کند، هزینه برق مصرفی آن رایگان می‌شود.

وی با بیان اینکه در تعرفه صنعتی نیز برای واحدهای صنعتی بالای 500 کیلووات که جابجایی یک شیفت کاری به روز تعطیل داشته باشند، پاداش در نظر گرفته شده است، گفت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران نیز ادارات باید در ساعت کاری 30 تا 40 درصد و در ساعت غیر کاری 60 تا 70 درصد کاهش مصرف داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: پاداش تعرفه خانگی نیز در قالب طرح 20=1 مطرح شد که در این طرح  برای هر مشترک در پله مصرفی میزانی از پاداش در نظر گرفته و سعی شد تا همه مشترکان با کاهش مصرف مشمول پاداش شوند.

وی ادامه داد: در کشور از 31 میلیون مشترک معادل 37 درصد از مشترکان مشمول دریافت پاداش شدند و پاداش مدیریت مصرف در قبوض آنها محاسبه شده است و در استان همدان نیز از 692 هزار مشترک بیش از 200 هزار مشترک یعنی 40 درصد مشترکان مشمول دریافت پاداش شدند و مبلغی معادل 9 میلیارد تومان پاداش دریافت کردند.

سهرابی بیدار خاطرنشان کرد: همه اینها از طریق پیاده‌سازی راهکارهای مدیریت مصرف محقق شده است برای مثال با چند راهکار ساده مدیریت مصرف مانند استفاده از دور کند کولر، انتقال مصارف غیر ضرور به ساعات غیر پیک بار و... می‌توانیم سرانه مصرف انرژی برق در کشور را کاهش دهیم و مشمول پاداش شویم.

وی تأکید کرد: امید است با همت و درایت ائمه جماعات به عنوان مشعل داران هدایت در سطح جامعه و آگاه‌سازی مردم نسبت به رعایت الگوی مصرف در کنار تأمین برق مطمئن، گام‌های بلندتری در  افزایش رضایتمندی مردم برداریم.

انتهای پیام/

 

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.