شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
بریده جراید
کد مطلب:  3600 تاریخ انتشار:  1401/10/12 20:26:07
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر خبر داد
مصرف سالانه 320 میلیارد کیلووات ساعت برق در کشور
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با اشاره به میزان قابل توجه تولید و مصرف برق در کشور، گفت: پیک مصرف برق امسال 70 هزار مگاوات بود که در دنیا عدد بسیار بزرگی در این حوزه است و میزان مصرف برق در کشور سالانه حدود 320 میلیارد کیلووات ساعت است که نشان دهنده وسعت مصرف برق در کشور است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، آرش کردی در جلسه بررسی مسائل برق شهرستان ملایر با اشاره به موفقیت گذر از پیک بار تابستان امسال که بدون قطع برق در بخش خانگی رقم خورد، اظهار کرد: کار در مجموعه صنعت برق وقفه بردار نیست و حساسیت در این بخش بسیار بالا که نشان دهنده جایگاه مهم این صنعت در کشور است و به همین دلیل نیاز به تلاش شبانه روزی است.

وی گفت: افرادی که در صنعت برق فعالیت می‌کنند باید همواره به یاد داشته باشند که علاوه بر تلاش برای ارتقای وضعیت بومی و محلی، باید به بهبود جایگاه ملی در این صنعت هم توجه داشت و این دو در کنار هم لازم و ملزوم یکدیگر هستند و ما نیازمند فرهنگی هستیم که توجه توأمان به این دو مقوله مهم را مد نظر داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: صنعت برق شامل سه مرحله تولید، انتقال و توزیع است که توزیع از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه محل تقاطع حاکمیت و مردم بوده و این نکته باید همواره مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌ها و اهداف تعیین شده برای گذر از پیک بار سال آینده بر تحقق 50 درصدی هوشمندسازی شبکه برق استان تأکید کرد و افزود: رفع ضعف ولتاژ شبکه برق به خصوص در نواحی روستایی از اولویت بالایی برخوردار است و اجرای آن در سطح استان و کشور ضرورت بالایی دارد.

کردی با بیان اینکه کشور ایران جزء 5 کشور برتر در زمینه تولید توربین‌های گازی در جهان قرار دارد، گفت: ما جزء معدود کشورهایی هستیم که 100 درصد مناطق شهری و 98 درصد مناطق روستایی کشور برق‌دار هستند و سازنده هایی در زمینه تجهیزات اندازه‌گیری مانند کنتورهای برق داریم که در جهان حرفی برای گفتن دارند و این در حالی است که کشور با تحریم‌های گسترده از سوی دشمنان انقلاب اسلامی روبرو است.

وی با اشاره به میزان قابل توجه تولید و مصرف برق در کشور، گفت: پیک مصرف برق امسال 70 هزار مگاوات بود که در دنیا عدد بسیار بزرگی در این حوزه است و میزان مصرف برق در کشور سالانه حدود 320 میلیاردکیلووات ساعت است که نشان دهنده وسعت مصرف برق در کشور است و متاسفانه این حجم عظیم توانمندی در حوزه صنعت برق در کشور به مردم اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با اشاره به وضعیت شبکه برق در استان همدان افزود: اعتبارات در نظر گرفته شده برای صنعت برق استان همدان به طور کامل پرداخت و اجرایی خواهد شد چراکه این کار تعهد قطعی و غایی ما در مجموعه توانیر است.

وی با اشاره به مسائل بومی صنعت برق استان گفت: از جامعه دانشگاهی استان و محققان و پژوهشگران می‌خواهیم تا موضوعات و نیازهای موجود در صنعت برق را رصد و احصا و بر روی آن کار کنند تا بتوان بهتر این گونه مسائل را شناسایی و نیازمندی‌ها و مشکلات را رفع کرد.

انتهای پیام/

 

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.