کد خبر : 3761
تاریخ : 1403/1/16
گروه خبری : ستاد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد

پیش‌بینی180 برنامه تعریف شده برای عبور از اوج بار برق در تابستان 1403

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف انرژی گفت: در سال 1403، 180 برنامه تعریف شده برای عبور از اوج بار مصرف برق تابستان پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در دیدار نوروزی مدیران عامل صنعت آب و برق استان همدان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ضمن تبریک بهار قرآن و بهار طبیعت و تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی همکاران صنعت آب و برق اظهار کرد: ماموریت ما در شرکت توزیع برق استان همدان، توزیع برق مطمئن و پایدار برای مشترکین است.

وی با بیان اینکه دلیل وجودی هر سازمانی مأموریت آن است که باید در این راستا اطمینان‌بخشی کامل و کافی برای ذینفعان خود ایجاد کند، گفت: برای تسریع در رسیدن به مأموریت اصلی شرکت، ما چهار محور راهبردی تعریف کردیم که غالب برنامه‌های بر این محورها استوار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: محور اول هوشمندسازی است که این محور در سه بخش در این شرکت دنبال می‌شود که یکی بحث هوشمندسازی شبکه برق استان است که از سال 1401 ما این مرکز را افتتاح کردیم و در حال حاضر در راه رشد و تکمیل برنامه‌ها هستیم.

وی با اشاره به هوشمندسازی لوازم اندازه‌گیری و اینکه ما در بخش دیماندی دیگر مامور قرائت نداریم و در بخش‌های دیگر نیز این حرکت در حال انجام است، گفت: کنترل‌پذیری نیز در بسیاری از کنتورهای ما انجام می‌شود که از راه دور قابلیت کنترل و قطع و وصل و مدیریت لوازم اندازه‌گیری را داشته باشیم.

سهرابی بیدار با بیان اینکه هوشمندسازی در فرایندها و بخش اداری را به عنوان تحول دیجیتال در شرکت دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: محور دیگر افزایش قابلیت اطمینان شبکه است که در دو بخش الکتریکی و مکانیکی شبکه دنبال می‌کنیم و پروژه‌های خوبی در دو سال اخیر به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: محور سوم، افزایش و ارتقاء بهره‌وری است که در حوزه کارها، پیوست بهره‌وری جدی است و پروژه‌های بهره‌وری متعددی در بخش‌های مختلف راه‌اندازی شده که در استان همدان به عنوان پایلوت اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اظهار کرد: چهارمین محور مشتری‌مداری و ارتباط مستمر و دو سویه با مشتریان است که بهترین زیرساخت ما در این محور، نرم افزار «برق من» و 121 است.

وی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف انرژی تصریح کرد: در سال 1401، 100 برنامه و در سال 1402، 140 برنامه و در سال 1403 نیز 180 برنامه تعریف شده برای عبور از اوج بار مصرف برق تابستان پیش‌بینی شده است.

سهرابی بیدار با بیان اینکه در دو سال گذشته توانستیم با توفیقات خوب و با برنامه‌ریزی دقیق از پیک بار عبور کنیم، گفت: برای امسال نیز برنامه‌ریزی بسیار خوب و کاملی صورت گرفته و سال 1403 نیز با قوت در خدمت مردم استان خواهیم بود.

* امروز مسئله انرژی نرم‌افزار حیات بشر شده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در ادامه ضمن عرض تسلیت عرض ایام شهادت حضرت علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت: امید است خدای تعالی خیر دنیا و آخرت را به همه ما عنایت کند و سالی پر از خدمت صادقانه و مجاهدانه تقدیر شود.

آیت الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در ادامه از زحمات مجموعه برق تقدیر کرد و افزود: امروز مسئله انرژی نرم‌افزار حیات بشر شده است و خدمات مجموعه شما برای مردم محسوس است که این برنامه‌ریزی‌ها و خدمات جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/

  لینک
https://nahavand.edch.ir/Press/ShowNews/3761