کد خبر : 3748
تاریخ : 1402/11/30
گروه خبری : ستاد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد

وجود 341 نقطه قابل کنترل در شبکه توزیع برق استان همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در حال حاضر 341 نقطه قابل کنترل در شبکه وجود دارد که طی برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال به 438 نقطه خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در جلسه ارزیابی هوشمندسازی که با حضور نمایندگان شرکت توانیر برگزار شد، اظهار کرد: حرکت شرکت توانیر و به تبع آن شرکت‌های توزیع برق به سمت هوشمندسازی است.

وی افزود: استان همدان دارای 828 هزار و 530 مشترک است که حدود 20 هزار کیلومتر شبکه‌ فشار متوسط و ضعیف و 19 هزار دستگاه  ترانسفورماتور دارد که گستردگی خدمات‌رسانی در استان را می‌رساند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه چشم‌انداز شرکت ما این است که در افق 1404 با به کارگیری جدیدترین فناوری‌ها، جزء سه شرکت برتر توزیع نیروی برق کشور باشیم، گفت: مأموریت ما نیز توزیع برق مطمئن و پایدار و عرضه برق با رویکرد اقتصادی در چارچوب قوانین، ضوابط و مقررات مربوطه است.

وی ادامه داد: برای تسریع در تحقق مأموریت، چهار محور استراتژیک راهبردی در نظر گرفته‌ایم که شامل هوشمندسازی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش و ارتقاء بهره‌وری و مشتری مداری و ارتباط مستمر و دوسویه با مشتریان است.

سهرابی بیدار با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای هوشمندسازی گفت: سال 1401 در روز صنعت برق افتتاح مرکز اتوماسیون هوشمند شبکه را داشتیم و سیستم اسکادا را با 25 کلید راه‌اندازی کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 341 نقطه قابل کنترل در شبکه وجود دارد که طی برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال به 438 نقطه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در خصوص رویت پذیری و کنترل‌پذیری مشترکین دیماندی و سه فاز 100 درصد رویت‌پذیر بوده و در بخش کشاورزی بیش از 97 درصد و در بخش صنعتی بیش از 72 درصد مشترکین کنترل‌پذیر هستند که تا پایان سال به 100 درصد می‌رسد.

وی افزود: در بخش کنتورهای عادی تک فاز خانگی بیش از 10 هزار مشترک در حال رویت‌پذیری هستند که با شرکت اقدام کننده (شرکت فراب) در حال رایزنی برای به ثمر رساندن هستیم.

سهرابی بیدار با بیان اینکه در بحث هوشمندسازی سه محور را در حال پیگیری داریم، افزود: این محورهای شامل تحول دیجیتال، هوشمندسازی لوازم اندازه‌گیری مشترکین و اتوماسیون شبکه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه نگاه امروز ما در شرکت این است که رفتارهای اساسی باید دیجیتال باشد، یادآور شد: در حال حاضر اطلاعات سامانه GIS به طور کامل وارد شده و در طرح هما نیز 32 اکیپ عملیاتی ما تجهیز شدند که تا پایان سال 90 اکیپ ما به این سامانه مجهز می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: تاکنون 50 پست زمینی را با آخرین تکنولوژی‌های ممکن تجهیز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در راستای افزایش قابلیت اطمینان شبکه در سال 1401 با تعویض 500 اصله پایه‌های معیوب موفق شدیم پایداری نسبی خوبی را با توجه به شرایط جوی استان همدان برقرار کنیم.

سهرابی بیدار تصریح کرد: امید است همه این اقدامات باعث هر چه بیشتر شدن رضایت مشتریان باشد.

سلیمانی مدیر دفتر لوازم اندازه‌گیری توزیع برق استان البرز و نماینده هیئت ارزیابی نیز در ادامه اظهار کرد: حضور در شرکت‌های توزیع به منزله انتقال تجربیات و تبادل دانش بین همکاران است.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف این برنامه‌ها شناسایی نقاط بهبود، استفاده از تجارب و پیشنهادات و انتقادات همکاران برای بهبود برنامه هوشمندسازی است.

انتهای پیام/

  لینک
https://nahavand.edch.ir/Press/ShowNews/3748