کد خبر : 3745
تاریخ : 1402/11/17
گروه خبری : ستاد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد

سرمایه‌گذاری ۱۶۷.۵ میلیون دلاری برای احداث نیروگاه خورشیدی در همدان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان از ورود سرمایه‌گذاران برای اجرای ۳۳۵ مگاوات پروژه نیروگاه خورشیدی در استان همدان با سرمایه‌گذاری ۱۶۷.۵ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی‌بیدار با اشاره به پروژه‌های مصوب شده در زمینه انرژی‌های خورشیدی اظهار کرد: سرمایه‌گذاران برای اجرای ۳۳۵ مگاوات پروژه نیروگاه خورشیدی در استان همدان با سرمایه‌گذاری ۱۶۷.۵ میلیون دلار ورود کرده‌اند.

وی افزود: نیروگاه ۲۰۰ مگاواتی با مساحت ۲۸۰ هکتار و سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری در شهرستان کبودراهنگ و فامنین و پروژه ۱۳۵ مگاواتی با مساحت ۱۸۹ هکتار و سرمایه‌گذاری ۶۷.۵ میلیون دلاری در شهرستان اسدآباد و کبودراهنگ در مجموع در شش نقطه ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با اشاره به سرمایه‌گذاری خارجی در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی استان همدان، تصریح کرد: پروژه‌های ۲۰۰ و ۱۳۵ مگاواتی نیروگاه خورشیدی با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در مرحله تحویل زمین و تجهیز کارگاه هستند.

وی با بیان اینکه برق تولیدی در نیروگاه‌های خورشیدی در تمامی تعرفه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: ۳ هزار عدد نیروگاه خانگی حمایتی هر کدام معادل پنج کیلووات و در مجموع معادل ۱۵ مگاوات نیز در استان همدان مجوز صادر شده اما به علت مشکلات اعتباری و تسهیلاتی هنوز اجرایی نشده است.

سهرابی‌بیدار یادآور شد: هشت پروژه نیروگاه خورشیدی زیر ۱۰ مگاوات نیز برای شرکت در مناقصه معرفی شده است.

انتهای پیام/

 

  لینک
https://nahavand.edch.ir/Press/ShowNews/3745